Warsztaty motoryczne

Moją pracą prócz indywidualnej pracy z pacjentem jest również prowadzenie grupowych warsztatów merytoryczno-praktycznych dla osób aktywnych. Zapraszam Cię do zapoznania się z dotchczasowymi warsztatami, które miałem przyjemność prowadzić.

 


#1 BIEGAJ ZDROWO – RELACJA

 

Biegaj zdrowo – zajęcia z fizjoterapeutą Jackiem Bielakiem i instruktorem Rolandem Graczem w Drawsku Pomorskim.

 

Fot. Adam Cygan 

Niedzielny poranek dla biegaczy z naszego regionu był doskonałą okazją do wzbogacenia swojej praktyki i wiedzy z zakresu funkcjonowania narządu ruchu w sportach biegowych. 

Organizatorem szkolenia byl Burmistrz Drawska Pomorskiego a swoją wiedzę uczestnikom przekazywali Jacek Bielak – fizjoterapeuta prowadzący gabinet fizjoterapii „Fizjocontrol” oraz instruktor i Mistrz Polski Kettlebell Roland Gracz z Centrum Dietetyki i Sportu w Złocieńcu.

Dla amatorów sportów biegowych wiedza, którą przekazywali panowie była nowa zaś dla zaawansowanych sportowców stanowiła przypomnienie i była potwierdzeniem doświadczeń choć i oni znaleźli wiele nowości dla siebie. 

Profilaktyka przeciwurazowa oraz kontuzje biegowe

Biegaj zdrowo_13

W części pierwszej Jacek Bielak opowiedział jak działa aparat ruchowy biegacza, na  jakie przeciążenia jest narażony. Wyjaśnił jak wielką rolę pełnią nieprawidłowe wzorce ruchowe i dysbalans mięśniowy układu ruchu.  Omówił również genezę najczęstszych kontuzji występujące wśród biegaczy. 

Uczestnicy dowiedzieli się jak im przeciwdziałać,  korzystając m. in. zaprezentowanej rozgrzewki, rozciągania statycznego, dynamicznego oraz treningu siłowego, których to cele i założenia również przedstawiono. 

Rozgrzewka, rozciąganie i nawadnianie

Biegaj zdrowo_27

 

Wydawałoby się – podstawowe sprawy. Tutaj sportowcy dowiedzieli się, że rozciąganie dynamiczne zarezerwowane jest przed treningiem a statyczne z uwagi na osłabienie siły mięśniowej stosuje się wyłącznie po treningu. Poruszony był również temat rolowania mięśni oczywiście poparty praktyką. Instruktorzy podkreślali na każdym kroku potrzebę nawadniania. W tej części szkolenia padały pytania o właściwe odżywanie i przygotowanie energetyczne do treningów.

 

Trening z użyciem Kettlebell dla biegaczy

 

Biegaj zdrowo_21

 

Zaskoczeniem dla biegaczy był trening z użyciem Kettlebell. Poprowadził go Roland Gracz mistrz Polski z 2015 roku. Zaprezentował podstawowe ćwiczenia, a później do ćwiczenia zaprosił uczestników. Jak się okazało trening był dość wymagający i ciekawy.

 

 

 

 

Link do artykułu (DSI,NET)

Pełna fotorelacja

 

 

Privacy Preference Center

Necessary

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Advertising

Analytics

Other

Polityka prywatności

NNNNNN

MMMMM